Unikátny priestor

„Pre kočovníkov je život v harmónii s prírodou každodennou nutnosťou, pretože inak by, jednoducho povedané, nedokázali prežiť – a to sa nikdy nezmení.“

 – dokumentárny seriál The Silk Road Series, diel: Where Horses Fly Like The Wind

 

  • Viac ako tisícročná tradícia júrt – „Skutočným základom serióznejšieho štúdia umenia architektúry leží v skromných autochtónnych obydliach, ktoré sú pre architektúru to, čo je folklórom pre literatúru, alebo ľudovou piesňou pre hudbu. Ich funkcie sú koncipované pravdivo a vždy poskytnuté prirodzene. Výsledky sú krásne a poučné. “ – Frank Lloyd Wright: A Testament
  • Súlad tradičných a moderných postupov – tisíckami rokov overené postupy a konštrukčné riešenia v súlade so zdravými a modernými riešeniami rešpektujúcimi základné hodnoty júrt vytvárajú dokonalú symbiózu pre harmonické bývanie.
  • Netradičný kruhový pôdorys bývania poskytuje osobitý druh energie a jej prúdenia: vo všetkých kultúrach kruh stelesňuje symbol jednoty, čo predstavuje celistvosť vecí, myšlienok a vzájomnú prepojenosť s prírodou. Útočisko domova je u nomádov považované za posvätný priestor a v jurte je všetko orientované v štyroch smeroch, čo pôsobí ako fyzický kompas.
  • Priestor jurty poskytuje povznášajúce a upokojujúce účinky života v kruhovom priestore bez rohov. Architektúra jurty je nielen extrémne praktická, ale aj estetická, sú to línie príjemné pre oči. Žiť v kruhovom priestore je jedinečnou skúsenosťou, ktorá vedie k rovnováhe a harmónii.
  • Pobyt v jurte nám pripomína čo je v živote dôležité, dáva nám príležitosť zaobísť sa s menším množstvom majetkov, zažiť jednoduchosť a prehĺbiť náš vzťah s prírodou. Všetko to, čo nám uniká v modernom životnom štýle súčasnosti.

 

„Stan človeka je ako chrám boží.“

 – staré kirgizské príslovie

Máte záujem o kúpu, stavbu na kľúč alebo prenájom mongolskej jurty s kompletným servisom?

Kontaktujte nás a dohodnite si stretnutie. Postaráme sa o všetko od návrhu projektu až po samotnú realizáciu výstavby / eventu.

Mám záujem