Ovčia vlna – najideálnejšia tepelná izolácia z prírody

Na izolovanie podlahy alebo stropu je najvhodnejší materiál Isolena Block. Jej objemová hmotnosť je 14 kg/m3 a súčiniteľ tepelnej vodivosti je v rozpätí od 0,0335 do 0,042 W/mK.

Tento materiál je vhodný na izolovanie ležatých prvkov, nakoľko nemá spevnenú nosnú vrstvu a tak ho nie je potrebné upevňovať. Jednoducho leží pod podlahou alebo na strope.

Najväčšou prednosťou tohto prírodného materiálu je nie len v tepelných a akustických vlastnostiach, ale aj v priestorovom čistení vzduchu. Žiadny iný stavebný materiál nemá takúto schopnosť pôsobiť aktívne na priestorovú klímu ako ovčia vlna.

Lisovaná ovčia vlna – plsť

Izolácia používaná kočovníkmi tisíce rokov. Dokonale prilieha na konštrukciu jurty, je pevná, odolná, ľahko sa s ňou manipuluje a zároveň si zachováva všetky ostatné vlastnosti ovčej vlny.

Drevovláknitá doska –  izolačný materiál na prírodnej báze, ktorý chráni aj pred prehrievaním vnútorných priestorov

Drevovláknité izolácie sú vhodné na izoláciu strechy, stropu, podlahy aj fasády, pričom súčiniteľ tepelnej vodivosti je v rozsahu od 0,038 do 0,042 W/mK. Vďaka svojim vlastnostiam je tento materiál vhodný nie len pre novostavby, ale aj pre rekonštrukcie. 

Drevovláknitá izolácia prináša do Vášho domu pohodu. Ochrana proti chladu, horúčave a hluku, príjemná vnútorná mikroklíma a vyrovnaná priestorová vlhkosť, ktorú ocenia hlavne alergici. Toto sú výhody na základe ktorých označujeme tieto materiály ako multifunkčné. Každý z nás by sa mal zamyslieť nad tým, že domy si staviame preto aby sme sa v nich cítili dobre, pohodlne a to v zdravom vnútornom prostredí.  V priestoroch, v ktorých bývame trávime väčšinu času nášho života.

Konopná izolácia – flexibilná izolácia do stien stropov a striech

Podobne ako drevovláknitá izolácia aj konopná izolácia chráni pred horúčavami a hlukom. Prednosťou je difúzna otvorenosť, čiže paropriepustnosť. Parotesné prevedenie konštrukcií sa často prirovnáva k igelitovému vrecku. Konopná izoláci takto nepôsobí, naopak necháva steny dýchať a tvorí zdravú mikroklímu v interiéry. 

Spime pokojne aj počas letných horúčav. V teplom období roka sa teplo kumuluje v izoláciách a postupne je odovzdávané do vnútorných priestorov. S pomocou konopnej izolácie nedochádza k prehrievaniu priestorov obzvlášť pri obytných podkroviach keďže strecha je v najväčšej miere vystavená slnečnému žiareniu. Aj bez klimatizačnej jednotky je možné v interiéri zabezpečiť príjemné prostredie v letnom období a to zdravou a prirodzenou cestou.

Slamená izolácia SLAMAFLEX

Prefabrikované slamenné panely SLAMAFLEX  – ide o drevenú nosnú konštrukciu vyplnenú stlačenou slamou o objemovej hmotnosti približne 110 kg / m3 a podľa požiadaviek zákazníka môže a nemusí byť pokrytá omietkou.

  • Tepelná izolácia je ekvivalentná 15-20 cm polystyrénu – tepelná vodivosť λ = 0,060-0,070 W / m2K. Slamená stena poskytuje možnosť dosiahnuť hodnoty pre nízkoenergetické a pasívne domy doizolovaním konštrukcie drevovláknitými doskami.
  • Zvuková izolácia – slamená stena omietnutá z oboch strán vykazuje pružnosť, čo z nej činí výborný zvukový izolant rovnomerný vo všetkých frekvenciách.
  • Má nižšiu horľavosť ako drevo, nie je napádaná škodcami a pri správnej aplikácii ani hlodavcami.
  • Panely sú určené ako nosný materiál. Statická nosnosť je až 15 ton/m, panely sú teda samostatné bez potreby akejkoľvek ďalšej nosnej konštrukcie, a to aj pri dvojpodlažných domoch.
  • Zdraviu vyhovujúce materiály – slamené panely sú vyrábané výlučne z prírodných a neškodných materiálov a majú ohľaduplný až priaznivý vplyv na životné prostredie a zdravie.
  • Výhoda tohto systému je rýchlosť montáže. Panely sa spájajú bežnými skrutkami.

 

 

Máte záujem o kúpu, stavbu na kľúč alebo prenájom mongolskej jurty s kompletným servisom?

Kontaktujte nás a dohodnite si stretnutie. Postaráme sa o všetko od návrhu projektu až po samotnú realizáciu výstavby / eventu.

Mám záujem